K L E C A N Y  -  Ďáblice  2 : 3 (2:1)

Góly: Honza Loskot a Aleš Pfeifer

Sestava:
Saša Kelemen – Filip Dvořák (Martin Szücs), Lukáš Fousek, Honza Frydrych, Peter Lehuta (Michal Krejčí) – Jindra Vich, Jiří Plíšek (Tomáš Bažant) – Pavel Koten (David Houška), Jirka Maleňák, Honza Loskot (Ondra Černý) – Aleš Pfeifer

V dalším přípravném utkání se proti nám postavil silný soupeř z Ďáblic, hrající I.A třídu, před půl rokem vlastně ještě pražský přebor. S tímto soupeřem jsme se v loňském roce utkali v rámci přípravy 2x a ani jednou jsme neprohráli, tak jsme čekali, že budeme vystaveni většímu tlaku ve snaze se nám malinko “pomstít” za ty předchozí výsledky. V rámci zkoušení potenciálních posil v našem mužstvu se včera postavil do zálohy Jirka Plíšek, který před pár lety hrál za Mladou Boleslav druhou ligu a všichni jsme byli zvědaví, co se bude dít, jak zapadne do našeho kolektivu, jak si budou kluci na hřišti rozumět …
Soupeř nezklamal … kvalitní, rychlý, fotbalový, důrazný, opravdu dobrá příprava. Naše nová posila nezklamala také, bohužel asi po 25 minutách účinkování J. Plíška na hřišti ukončilo nešetrné prošlápnutí jeho kotníku jedním z hráčů soupeře (výron) … doufejme jenom, že léčení nepotrvá dlouho a že se bude moci urychleně zapojit do naší další přípravy a že se dohodneme na účinkování v našem klubu. Do té doby, co byl na hřišti jsme soupeře přehrávali a vedli jsme v pohodě 2:0. Navíc ještě už asi po 10-ti minutách odkráčel ze hřišti s nataženým svalem Peter Lehuta a tak ani ne po půlhodině jsme museli překopat vlastně celou obranu. První poločas se dá říct, že jsme ještě odehráli vcelku v klidu a měli jsme hru pod kontrolou, i když rychlost soupeře nám dělala dost velké problémy.
Druhý poločas už pak byl ale o něčem jiném. Možná tomu přispělo i naše další prostřídání, malinko začly samozřejmě docházet i síly, ale hlavně jsme dělali neskutečné chyby v defenzivě a rozehrávce, které nakonec i rozhodly o naší porážce. A nutno říct, že to byly chyby úplně zbytečné, nepochopitelné, nedá se ani říct, že by to bylo pod nějakým enormním tlakem ze strany soupeře. A když k tomu pak přidáme několik našich zahozených šancí na druhé straně, co bychom pak mohli očekávat. Logickým vyústěním toho všeho bylo otočení stavu ze sympatických 2:0 pro nás na konečných 2:3 ve prospěch soupeře. První náš gól vsítil Losky, který se trefil hlavou po hezkém centru Pavla Kotena z pravé strany, druhý přidal po centru Zewláka a nedorozumění v obraně soupeře Čáp. Na 2:1 snížil soupeř ještě v prvním poločase po zaváhání v naší obraně a další dvě branky opět po našich chybách přidali hráči Ďáblic ve druhé půli.
Jako příprava to určitě nebylo špatné, všichni kluci se snažili podat co nejlepší výkon a i když bylo ve hře dost hluchých okamžiku a i dost chyb, na rozdíl od předchozích utkání to bylo přeci jenom fotbalovější a systémovější. Chtělo by to ale ještě občas si nechat i poradit a nemyslet si, že všechno umíme nejlíp a jinak to už nejde. Určitě máme co zlepšovat a budeme na tom samozřejmě tvrdě pracovat.

Další utkání hrajeme v neděli 24/2 … a POZOR … na hřišti v Klecanech od 15,00 hod., soupeřem nám budou Dolní Chabry.