K L E C A N Y  -  Jawa Divišov  2 : 2 (0:1)

Góly: Aleš Pfeifer a Jirka Maleňák

Sestava:
Saša Kelemen – Peter Lehuta, Lukáš Fousek (Ondra Černý), Patrik Tausig (Michal Krejčí), Honza Frydrych (Tomáš Bažant) – Jindra Vich, Lukáš Hrdý (Honza Frydrych) - David Houška (Zdeněk Novotný), Jirka Maleňák, Honza Loskot – Aleš Pfeifer

Další prověrkou v rámci zimní přípravy pro nás byl soupeř z Benešovska, lídr okresního přeboru a také aspirant na postup do I.b třídy Jawa Divišov. Takže soupeř zhruba stejných kvalit a úrovně zvolený proto, abychom si mohli otestovat jak na tom doopravdy jsme a zdali se zbytečně nevznášíme v oblacích. A ukázalo se, že jsme zvolili dobře. Ne proto, že by se ukázalo něco o těch oblacích, ale proto, že to byl soupeř kvalitní a že poměrně dobře prověřil stav naší přípravy a našich možností. Je pravda, že v závěru kluci z Divišova trochu odešli s kondicí, což je samozřejmě pro nás dobrou vizitkou. Ale je otázkou, zda to je jenom momentální stav a výsledek toho, že soupeř toho ještě moc nenatrénoval a odehrál s námi včera jenom první utkání, nebo zda je to skutečně ukázka toho, co se projevovalo už v průběhu podzimu, a sice že většina soupeřů s námi obvykle vydržela jenom v první půli … Pokud se jedná o fotbalovou stránku věci, ukazuje se, že je to opravdu příprava a zkoušíme, a zkoušíme, a zkoušíme … někdy ale zbytečně až moc … Soupeř hrál poměrně jednoduchý fotbal, založený hlavně na pevné a jisté obraně, důrazu v soubojích a pak na dlouhých míčích za naší obranu. My se snažili spíše o kombinaci, zbytečně jsme ale v některých momentech vymýšleli … V první půli jsme v obraně zkoušeli nového hráče, Patrika Tausiga, kterého nám nabídli na Admiře a ukázalo se, že to nebude tak jednoduché, zapracovat do našeho systému někoho nového. Uvidíme ještě po dalším utkání.  Potěšující bylo první letošní nastoupení do utkání Lukáše Hrdého a i jeho výkon v první půli celkem potěšil. První poločas byl z naší strany ale celkově dost rozpačitý, individuálně se nám moc nedařilo a při kombinaci nám většinou nevycházela finální přihrávka. Soupeř také toho moc nevymyslel a tak nakonec jediná branka, která padla do naší branky byla výsledkem zaváhání našeho gólmana, který si dost nešťastně srazil pod tělem míč za sebe a pak už nestihl před dobíhajícím soupeřem zasáhnout a stáhnout míč do rukou. Do druhého poločasu jsme trochu prostřídali a jak jsem už uvedl, soupeři malinko došly síly. Bohužel ale, nedokázali jsme toho využít a zbytečně jsme pořád něco zkoušeli. Dokázali jsme sice vyrovnat po hezké akci po pravé straně a centru Zdeňka Novotného - nekompromisně zakončoval náš kapitán Aleš Pfeifer. Pak ale opět po našem zaváhání soupeř šel do vedení a po spoustě našich šancí a jejich lehkovážném zahazování se plně potvrdilo to staré známe “nedáš-dostaneš”. A opět jsme se pořádně nadřeli a zahodili několik “tutových” šancí, než se nám povedlo vyrovnat. Po zaváhání obrany Divišova se k míči dostal Zewlák a střelou k tyči srovnal na konečných 2:2.

Další přípravou bude ve středu 13. 2. místo tréninku na Admiře duel s Davlí, který začíná od 19,30 hod. A pak v neděli opět na Vyšehradě od 16,00 hod. nás čeká těžký soupeř – Ďáblice.