K L E C A N Y - Mukařov 4 : 1 (1:1)

Góly: Aleš Pfeifer 2x, Honza Loskot a vlastní

Sestava: Saša Kelemen – Filip Dvořák, Lukáš Fousek, Michal Krejčí (Zdeněk Novotný), Honza Frydrych – Petr Lehuta, Michal Stanislav (Ondra Černý) – Pavel Koten (Jindra Vich), Jirka Maleňák, Honza Loskot – Aleš Pfeifer

Náhradníci: Tomáš Bažant, Martin Szücs

Po zkušenosti a připomínkách k mému komentáři z posledního utkání ve Vyšehořovicích si budu muset dát bacha na slova a věty, které budu volit při hodnocení, abych se někoho nedotkl, neurazil. Poslední domácí podzimní utkání, hrálo se o potvrzení naší vedoucí pozice a potvrzení podzimního titulu okresního mistra.
Tak hezky od začátku. První komplikace, která nás čekala, byl terén. Po vydatném dešti a dopoledním sněžení bylo naše hřiště celkem hezky podmáčené a ani pamětníci nepamatují tolik vody na hrací ploše těsně před utkáním. Rozhodčí utkání pan Kotek uznal ale terén jako hratelný a tak jsme se začali připravovat. Druhá menší komplikace nastala, když jsme si měli vzít jiné, barevně od hostů odlišné, dresy. No a další problémek byl pozdější příchod (z osobních důvodů) Jindry Vicha, který tak nemohl nastoupit do utkání hned od začátku. Všechno se ale jakžtakž zvládlo a šlo se na to!
Utkání začalo sice za trvalého deště a na těžkém terénu také vcelku v pohodě, dokonce jsme se i vlastní brankou soupeře po rohu Loskyho už asi ve 12. minutě dostali do vedení, ale to bylo do konce poločasu všechno. Soupeř se rychle vzpamatoval a začal nás přehrávat, rychle kombinoval, mnohdy na jeden dotek a to nám dělalo znatelné problémy. No a samozřejmě se to muselo projevit i na skóre utkání. Po dobře rozehrané standardce a teči v naší zdi soupeř vyrovnal na 1:1. Takto skončila i první půle a odcházeli jsme do kabin v očekávání, zda se i tento krát bude opakovat už ta naše pověstná druhopolčasová smršť. O přestávce jsme si zase trochu popovídali, vyjasnili si pár drobností a s odhodláním zvítězit nastoupili v nezměněné sestavě do posledního podzimního poločasu na domácí půdě. A nutno říct, že druhá půle byla opět o něčem jiném. Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili, obrana pracovala spolehlivě a oslavenec Saša v brance (v den utkání slavil 25. narozeniny) ani neměl moc práce. Do hry postupně zasáhli také hráči z lavičky a byli to i oni, kdo hru oživil a vnesl svěží vítr na hřiště. Střelecky se opět prosadil náš kapitán Čáp, v druhé půli se už podstatně jistěji pohyboval a i když jednou nebo dvakrát předvedl nějakou zvláštní akvilibristiku bez zakončení, tak přece jen nakonec 2x trefil do černého. Nejdříve ale vsítil “vítěznou” branku na 2:1 Jeník “Losky”, když zakončil hezkou kombinaci na jeden dotyk po ose Zewl-Čáp-Losky. Pak přišel ke slovu konečně kapitán – nejprve se protáhl kolem hostujícího obránce, tělem si zkušeně pokryl míč a pak z úhlu nekompromisně prostřelil hostujícího gólmana. Poslední branka padla opět po hezké akci – na pravé straně dostal do pohybu dobře časovanou přihrávku střídající Zdeněk Novotný (po dlouhé pauze zaviněné těžkým zraněním kolena nastoupil prvně v mistrovském utkání), zatáhl míč k hranici velkého vápna a pak vyslal těsně nad zemí prudký centr před hostující bránu a byl to opět Čáp, který si skvěle naběhl a u protilehlé tyče doklepl míč do branky a uzavřel tak skóre utkání na konečných 4 : 1. A to ještě několik hezkých a slibně vypadajících akcí zůstalo nevyužito. Takže opět to bylo potvrzení posledních pěti utkání – první poločas je povinnost, fotbal se hraje až druhou půli! Pro názornost – posledních 5 utkání, 5 výher, 15 bodů, skóre 20:1 a z toho druhý poločas 16 : 0!!! Jen aby nám to takto vycházelo i v dalších utkáních …:-)
Co říct na závěr? V poslední době se nedaří tolik Zewláčkovi, který už dva zápasy vyšel naprázdno, prý si ale všechno vynahradí doma v Radonicích. Jinak ale uznání všem za předvedený kolektivní výkon na velmi těžkém terénu, který byl až na hranici regulérnosti, pochvala za docela slušné nasazení, bojovnost, vůli po vítězství, poměrně dobrou kondici. A už tradičně – díky našim fandům, jsou prostě skvělí !!!