Ohlédnutí za přípravou léto 2007 Muži

Během letní přípravy na sezonu 2007/2008 sehrálo mužstvo mužů celkem 6 přátelských utkání,komentáře a statistiky z nich připravil trenér "A" týmu mužů - p.ing Štefan Križo.

Turnaj v Měšicích – 11. 8. 2007

K L E C A N Y  - Líbeznice 0 : 1 (0:0)
Sestava:
Š. Krížo (S. Kelemen) – F. Dvořák (M. Szücs), L. Fousek, M. Krejčí, T. Bažant (M. Stanislav) – J. Vich, L. Hrdý (Fery) – P. Lehuta, J. Maleňák, P. Koten (Z. Novotný) – A. Pfeifer

V prvním turnajovém utkání jsme museli nejdříve řešit problém koho do brány – Saša se nám někde zatoulal, no a nakonec trenér rozhodl postavit sám sebe, i když přitom docela riskoval svou solidní brankářskou pověst v místě svého dřívějšího působení. Nakonec to ale nebyla až taková ostuda a po asi 20 minutách předával svůj post Sašovi s čistým štítem.
Utkání se nám moc nepovedlo, hra se nám nedařila, soupeř byl aktivnější, běhavější i rychlejší. My jsme byli na hřišti spíše slyšet než vidět, nějak jsme nevěděli pořádně co hrát, zejména při bránění hbitých útočících hráčů soupeře a snahou většiny zúčastněných z naší strany bylo hledat chybu u jiných a náležitě jsme si to i dávali jeden druhému vědět. Nutno říct, že to moc dobrý dojem neudělalo, hlavně při našem nevýrazném fotbalovém projevu! Je ale pravdou, že do lepších šancí jsme se dostávali my. Bohužel ale bez efektu a změny stavu skóre. Nakonec se nám to i nevyplatilo, protože asi 3 minuty před koncem jsme po docela fatálním zaváhání v naší defenzivě obdrželi velice lacinou branku, která rozhodla, že společný oběd v EL PASU se nekonal a čekal na nás jenom souboj o 3. místo (a tím také kratší pauza po tomto zpackaném utkání) s poraženým z prvního turnajového duelu, s mužstvem Třeboradic.

K L E C A N Y  -  Třeboradice  1 : 1 (0:0) , prohra na penalty 5:6
Gól: Honza Loskot
Sestava:
S. Kelemen – F. Dvořák, L. Fousek, M. Krejčí, M. Stanislav (T. Bažant) – L. Hrdý, Fery – P. Lehuta (M. Szücs), J. Maleňák (Z. Novotný), H. Loskot – P. Koten (H. Zdechovan)

V utkání dvou poražených z dopoledne to už bylo spíše o vůli. Proti nám nastoupil soupeř ve značně pozměněné sestavě, ale na druhé straně musíme přiznat, že to byla už spíše stará garda. Nutno ale říct, že to byla poměrně fotbalová stará garda. A ta nám ukázala zač je toho loket …
Na nás se určitě projevila únava ne jenom z dopoledního ale i ze čtvrtečního přátelského utkání a tak ani nelze jinak hodnotit průběh a výsledek tohoto utkání, než jako že to byla další dobrá kondiční příprava a hlavně, že jsme to všichni přečkali bez ujmy na zdraví.
Opět jsme měli v prvním poločase dvě nebo tři velmi dobrý příležitosti ke skórování, které jsme bohužel nevyužili a tím pak dali šanci i soupeři. Branky padaly až ve druhém dejství utkání. Vedení jsme se ujali my v době asi největšího tlaku a převahy soupeře. Po pravé straně unikl Zewlák, přesným centrem našel hlavu Loskyho a ten nedal gólmanovi šanci – 1:0. Bohužel ale po standardce a také hlavou soupeř vyrovnal na 1:1. A tak přišly po konečném hvizdu rozhodčího na pořad penalty. A zde nakonec soupeř v sedmé sérii rozhodl a tak jsme nakonec skončili až na posledním 4. místě.
Jinak ale zejména z pohledu účasti všech našich hráčů (vlastně až na Ondru Černýho) a možná i dalšímu objevu do našich řad (Fery) můžeme hodnotit, že účast na turnaji splnila svůj účel, i když celkový dojem našeho účinkování pokazilo zejména vystupování většiny našich hráčů z prvního poločasu v utkání proti Líbeznicím. To by se opravdu nemělo stávat! V této oblasti nás bude čekat ještě asi hodně práce, ale čím dříve s tím něco uděláme, tím to bude pro všechny lepší a zejména i pohled z venčí na nás bude možná o něco příznivější, než pokud se hádáme a neustále pokřikujeme a gestikulujeme směrem k rozhodčímu!

Příprava – 9. 8. 2007 – Klecany
K L E C A N Y  - Ďáblice  4 : 2 (1:0)
Góly: Aleš Pfeifer a Jirka Maleňák po 2x
Sestava:
Saša Kelemen – Martin Szucs (Filip Dvořák), Lukáš Fousek, Michal Krejčí, Tomáš Bažant (Petr Lehuta) – Lukáš Hrdý (Tomáš Bažant), Ondra Černý – Zdeněk Novotný (Pavel Koten), Jirka Maleňák, Honza Loskot – Aleš Pfeifer (Honza Zdechovan)

Původně jsme měli hrát proti Prosexu, protože ale ne všude probíha příprava jako u nás a je problém v týdnu dát dohromady 11 borců, na poslední chvíli jsme domluvili odvetu se soupeřem z Ďáblic, který se připravuje po vypadnutí z pražského přeboru na nový ročník v I. A třídě. Čekala nás náročná odveta po předchozí plichtě, kterou jsme uhráli s tímto soupeřem před dvěma týdny. Naštěstí jsme se sešli až na Jindru Vicha v kompletní sestavě a po heroickém výkonu jsme nakonec dosáhli cenného vítězství. Nutno ale říct, že zejména v druhém poločase to chvílema vypadalo na hru kočky s myší, soupeř nás téměř nepustil na svou polovinu a hrál s námi téměř klasický hokejový zámek. Jenomže občas se nám podařilo z toho zámku dostat, rychle přenést hru na polovinu soupeře, no a tam operovali Čáp se Zewlákem. A tito dva si pro tentokrát hezky rozdělili 2 ku 2 a nakonec zařídili naše vítězství 4 : 2.

Příprava – 5. 8. 2007 – Klecany
K L E C A N Y  - Bohnice  5 : 1 (4:1)
Góly: Jirka Maleňák 3x, Pavel Koten, Aleš Pfeifer

Sestava:
Saša Kelemen (Pavel) – Filip Dvořák (Martin Szucs), Lukáš Fousek, Michal Krejčí, Tomáš Bažant – Jindra Vich (Zdeněk Novotný), Ondra Černý – Pavel Koten, Jirka Maleňák, Petr Lehuta (Honza Zdechovan) – Aleš Pfeifer
Oml: Honza Losky, Michal Stanislav, Lukáš Hrdý, Lukáš Novotný, Luboš Vojta

V dalším přípravném utkání jsme přivítali na domácím hřišti soupeře z pražské “B” třídy – Slovan Bohnice. Na začátku jsme nejdříve museli vyřešit malou nechuť našeho gólmana Sašy, postavit se konečně v rámci přípravy i do branky. Nějak se mu klukovi nechce, má sice drobný zdravotní problém, ale přitom nám na tréninku pokope půlku manšaftu a chytat se mu ale nechce. Nakonec si dal říct, nastoupil a nutno říct, že chytal dobře.
V utkání jsme byli jednoznačně lepším mužstvem. Po dovolené nám opět nastoupil na hrotu Čáp a ten spolu se Zewlákem (navíc je ještě doplňoval Pavel Koten) pěkně od samého začátku zatápěli hostující obraně, že ta někdy nevěděla, kde jí hlava stojí. A to ještě nutno dodat, že Alešovi se po dovolené moc nedařilo. Obzvláště jeho skvělé, rychlé kličky gólmanovi hostů byly opravdu jediněčné! Aleši, snad příště. Určitě to ještě jednou přijde. Ale né, trochu legrace nezaškodí. Občas nám sice chybí trochu klidu, někdy zbytečně držíme míč u nohou místo rychlé přihrávky, někdy si jako překážíme a jindy zase se nabízíme jeden druhému, kdo že by do té mičudy měl kopnout … ale jinak dobrý. Málokdy se vidí volej do šibenice, jaký předvedl Pavel Koten, dnes už snad jenom v exhibicích uvidíme něco podobného, co předvedli právě Čáp se Zewlákem před pátou brankou. To už fakt stojí za to, na takový fotbal (no spíše momenty) se chodít dívat. Jen aby nám to vydrželo. Škoda ale spousty zahozených šancí. Je pravda, že motivace už není taková, když se vede po poločase 4:1, ale stejně jsme se mohli radovat z gólů ještě několikrát. Na druhé straně ale, úkol, který stanovil trenér o poločase, nedostat góla, byl splněn. Je ale pravdou, že soupeř tentokráte byl poměrně slabý a trochu odevzdaný.

Příprava – 29. 7. 2007 – Klecany
K L E C A N Y  - Ďáblice  2 : 2 (1:1)
Góly: Pavel Koten a Jindra Vich (penalta)

Sestava: Luboš Vojta – Filip Dvořák (Petr Lehuta), Lukáš Fousek, Michal Krejčí, Tomáš Bažant (Ondra Černý) – Lukáš Hrdý (Dan Dvořák), Jindra Vich – Pavel Koten, Jirka Maleňák, Petr Lehuta (Martin Szucs) – David Šerhant

K našemu druhému přípravnému utkání jsme si pozvali do Klecan soupeře, který ještě v minulé sezoně hrál pražský přebor a i když sestoupil do I.A třídy, přeci jenom se mohlo zdát, že to pro nás mělo být dost velký sousto a že jsme si zbytečně zadělali předem na zbytečnou ostudu. Nakonec se ale opět ukázalo, že hrát se dá s každým soupeřem, jenom je potřeba k tomu přistoupit odpovědně a předem se nezaleknout.
Samozřejmě, na hře a na dění na hřišti bylo znát, že soupeř je fotbalově na tom někde jinde, ale rozumnou taktikou a odpovědným přístupem všech našich hráčů, jsme sehráli celkem slušnou partii a byli jsme pro hosty více než rovnocenným sparringpartnerem. Od začátku nás sice zejména zásluhou rychlejšího pohybu, hrou na jeden dotyk a přesnější přihrávkou soupeř dostával pod tlak, byli jsme to ale my, kdo se zásluhou, i když jenom ojedinělých, ale o to nebezpečnějších brejků dostával do šancí. I tak ale to byl soupeř, který se dostal do vedení po naší zbytečné chybě v rozehravce  v naší obraně a po špatném obsazení protihráčů po následném rohu a hlavičce neobsazeného hostujícího hráče – 0:1. Pak přišlo několik našich slibně vypadajících  akcí, chybělo nám ale trochu štěstí a hlavně klidu v zakončení. Nakonec jsme se ale těsně před koncem poločasu dočkali – k zahrání našeho tresňáku se postavil Pavel Koten a přes zeď krásně vymetl šibenici hostující branky – 1:1.
Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním minimálně udržet nerozhodný výsledek, což se nám nakonec i podařilo. Bohužel jsme po chybě a nedůslednosti v bránění umožnili našemu soupeři získat opět vedení na jeho stranu. Pak ale jakoby začínali hostům docházet síly a my jsme stále více hrozili a vytvářeli si slibné střelecké pozice. Zejména “navrátilec” David Šerhant začal být stále  větším nebezpečím pro soupeřovu obranu a pěkně jí zatápěl … Také po nedovoleném zákroku právě na něj nařídil rozhodčí utkání pokutový kop v náš prospěch a ten proměnil ve vyrovnávající branku Jindra Vich. Pak jsme měli ještě pár slibných šancí, nakonec ale branka už nepadla a utkání nakonec zaslouženě skončilo nerozhodně 2:2.
Utkání bylo určitě pro nás přínosem, vyzkoušeli jsme si fotbal, který se hraje na trochu vyšší úrovni, byla to dobrá prověrka stavu naší fyzické přípravy i fotbalového myšlení. A nutno říct, že asi na tom nebudeme až tak špatně (samozřejmě ale vždy je a bude co dohánět a odstraňovat – takže neusnout na vavřínech).
Další příprava bude v týdnu spočívat ve dvou trénincích, je jen otázkou, kdo a jak se k tomu postaví a pocítí potřebu na sobě pracovat a zlepšovat svůj fotbalový kumšt (nebo alespoň schopnost soutěžit v rychlosti a vytrvalosti při běhání …). Další utkání sehrajeme opět v neděli 5/9 na domácím hřišti proti účastníkovi pražské I.B třídy z Bohnic.

Příprava – 22. 7. 2007 – Klecany
K L E C A N Y  - Mukařov  4 : 0 (2:0)
Góly: Jirka Maleňák 3x, Aleš Pfeifer
Sestava: Luboš Vojta (nová akvizice) – Filip Dvořák, Aleš Pfeifer (Lukáš Fousek), Ondra Černý, Tomáš Bažant – Martin Hořánek (v tomto utkání se s námi loučil – místo něj nastoupil ve druhém poločase Adriano Figura, jedna s italských akvizic), Peter Lehuta, Jirka Maleňák, Honza Loskot – David Šerhant (po delší pauze pokus o návrat do Sokola …podaří se?), Honza Zdechovan (Martin Szucs) – v brance se ještě na posledních 15 min. objevil i trenér Š. Krížo a v průběhu utkání si zahrál i Vítek Rabiňák

První herní příprava, samozřejmě na jedné straně poznamenaná neúčastí několika stabilních hráčů základní sestavy (Saša K., Jindra V., Lukáš H., Pavel K., Michal K., ze zdravotních důvodu jenom na posledních 20 min. nastoupil Lukáš Fousek), na druhé straně jsme ale měli možnost vyzkoušet v brance Luboše Vojtu (podal kvalitní výkon a určitě budeme pracovat na jeho příchodu do našeho mužstva), možnost dostal prakticky po dvou letech opět David Šerhant (nezklamal, ale ukázal se u něj velký deficit v tréninku a bude záležet jenom na něm, jak se s tím vypořádá a zda vydrží), z důvodu zranění a neúčasti několika hráčů jsme mohli na nezvyklém postu vyzkoušet našeho nejlepšího střelce Aleše Pfeifra – na postu stopera podal spolehlivý výkon a zdá se, že v případě potřeby máme dalšího abonenta na tento post. No a na rozdíl od jarních zápasů si mohl od začátku zahrát Ondra Černý a více než hodinu byl na hřišti další věčný náhradník Martin Szucs (oba ukázali, že do mužstva patří a odvedli odpovědný výkon).
První poločas z naší strany spíše takový nemastný, neslaný, byl poznamenán i když ne moc dlouhou ale přeci jenom pauzou od posledního našeho utkání a odehrával se spíše ve znamení velmi dobré hry soupeře, jehož hráči byli v neustálém pohybu, předváděli nebezbečné útoky (zejména po naší levé straně hrozilo neustálé nebezpečí), byly i šance. My jsme sice hrozili ojediněle ale zase nutno říct že o to efektivněji. Už asi v desáté minutě utekl hostující obraně Jirka Maleňák a způsobem jemu vlastním, čili neomylným, zavěsil – 1:0. Pak to byla spíše hra ze strany hostujícího mužstva, bylo to sice hezký na pohled, ale efektivita z jejich strany žádná. I když ve dvou nebo třech případech to bylo jenom díky Lubošovi Vojtovi, který se předvedl skvělými zákroky. No a jak se říká nedáš dostaneš – v poslední minutě si vzal opět hlavní slovo Zewláček a od půle hřiště dovedl míč přes tři protihráče až do branky soupeře – 2:0.
Druhá půle to už byla spíše hra kočky s myší. Hostující hráči evidentně nestíhali, došly jim síly a jenom naší nedůsledností nerostlo skóre výrazněji. Zejména Zewl a Losky si dělali na hřišti chvílemi, co chtěli (bohužel ale jenom směrem dopředu – nutno ale říct, že obrana pracovala spolehlivě a jejich absence při defenzivní činnosti nebyla ani znát). Škoda jenom že se to nepodepsalo i na výraznějším výsledku, ale snad příště. Pokud se jedná o skóre, třetí branku opět vsítil Zewlák – po hezké kombinační akci se dostal sám před gólmana a v takových situacích se tento kluk opravdu nemýlí (jen aby mu to vydrželo) – 3:0.
Poslední čtvrtou branku dosáhl po svém přechodu do útoku náš bombarďák Aleš Pfeifer, který si naběhl na přesný centr Loskyho a napříč přes celou bránu přesnou hlavičkou rozvlnil síť hostující branky po čtvrté.
Přípravné utkání splnilo svůj účel, bylo dobrým tréninkem a určitě nám i ukázalo na některé nedostatky, na kterých budeme muset rychle popracovat a snažit se je odstranit. Chce to ale občas přijít na trénink a neflákat to, zadarmo nám nikdo nic nedá, takže v úterý, a pak ve čtvrtek a tak kolem dokola. Nedá se nic dělat, utkání trvá 90 minut, a mít naběháno jenom na 45 (nebo ani na to), to je dost málo, pak by se nám mohlo o nějakým postupu jenom zdát.