Pohárové vyřazení z “prologu”jarní sezony odčiněno.

Góly: Michal Krejčí, Lukáš Hrdý z penalty

Sestava:
Kelemen – Lehuta, Fousek, Krejčí, Bažant (Černý) – Hrdý, Vich, Maleňák, Loskot – Koten(Říha), Pfeifer (Szucz)

Náhradníci: Krížo, Zdechovan

Výjimečně ve středu jsme zajížděli na předehrávku k sousedům do Veltěže … Sousedské derby navíc okořeněné o nastoupení v sestavě domácích L. Šofra, který je tam na hostování právě od nás … Původně jsme sice měli domluveno, že proti nám nenastoupí, nakonec jsme ale cukli a nechali ho zahrát si proti “vlastním” … Nakonec se nám to mohlo vymstít, protože to byl právě on, který nám v prvním poločase 2x pěkně zatopil … jednou po nedorozumění v naší obraně trefil hlavou břevno a podruhé poslal oblouček nad naší opuštěnou branku … Nehráli jsme špatně, dostali jsme se i do několika slibných střeleckých pozic, ale hlavně zásluhou nehratelného terénu a malinko i přispěním rozhodčího pana Kvasničky jsme se nedokázali prosadit … Některé situace vypadaly až komicky, co všechno nekvalitní terén dokázal … Jó kluci, alespoň si budeme více vážit ten náš domácí “pažit”… Nakonec, když to nešlo po zemi, museli jsme zahrozit ze vzduchu, Losky rozehrál rohový kop a posadil míč na hlavu dobře naběhnuvšího Michala Krejčího a ten z necelých 5-ti metrů nedal domácímu gólmanovi šanci – 1 : 0 pro nás. Takto skončila první půle … Bohužel jsme kromě vstřelené branky měli na kontě i 4 žluté karty, všechno samozřejmě za kecy … I když nutno říct, že pan rozhodčí Kvasnička byl v první půli nějaký divný … Naštěstí se situace v druhém poločase malinko změnila … Najednou nasadil asi stejný metr na obě strany a hned to bylo znát … Dokonce bychom mohli zejména v případě nervózně hrajícího Lukáše Hrdého mluvit o benevolenci, protože po žluté kartě z prvního poločasu, byly tam asi 2 momenty, které volaly po dalším karetním trestu … Pan rozhodčí si ale asi řekl, že nás vytočil dostatečně v první půli a nechal laskavě Lukáše dohrát, děkujeme pane Kvasničko… Nakonec to byl už zmiňovaný LukášH, který rozhodl o výsledku … Zdánlivě dlouhý a ztracený míč směřující křížem do velkýho vápna domácích stihl ještě Losky a domácímu gólmanovi nezbylo nic jiného než jít do souboje, byl u toho ale později a jemně řečeno Loskyho skosil ve vápně, jasná žlutá karta a penalta … Jindra Vich, náš exekutor penalt se necítil a tak šanci dostal Hrdý … sice trochu se štěstím prostřelil gólmana, který se dobře natahoval za míčem, ale vytesnil jej jenom na tyč a od ní skončil v domácí brance … 2:0 … Pak jsme se dostali ještě do několika dobrých šancí, bohužel chybělo víc klidu, opět se na zakončení podepisoval terén a v jednom případě i snaha zesměšnit domácího gólmana, když Zewlák zkoušel housličky … nepovedly se … Naštěstí jsme nakonec všichni dohráli, i dvakrát ošetřován Saša Kelemen, který jednou zkoušel tvrdost terénu kolenem a podruhé dokonce hlavou … vydržel a navíc opět udržel čisté konto, a naštěstí i všichni žlutí z první půle a hlavně jsme dotáhli stav 2:0 pro nás až do konečního hvizdu … Velmi cenné a důležité 3 body, budou se nám v boji o 3. příčku hodit …