K L E C A N Y - Louňovice 1 : 1 (0:0)

Gól: Loskot
Sestava:
Saša Kelemen – Filip Dvořák (Martin Hořánek), Lukáš Fousek, Michal Krejčí, Peter Lehuta – Pavel Koten, Jindra Vich, Lukáš Hrdý (Tomáš Bažant), Honza Loskot (Ondra Černý), – Jiří Maleňák – Aleš Pfeifer

Zápas jara v Klecanech – i tak se dá mluvit o tomto utkání, které všichni netrpělivě očekávali a i se na něj těšili. Vždyť se vlastně hrálo o krále jara a domácí po tomto titulu velmi toužili. Chtěli ukázat i v tomto utkání, kdo je na okrese momentálně nejlepší. Soupeř ale také neponechal nic náhodě a přijel nejenom v nejsilnějším složení ale také s odhodláním ukázat, proč je v tabulce na prvním a dnes už jasně postupujícím místě. Nám se po delší době povedlo nastoupit v optimální sestavě, která ale bohužel nevydržela dlouho. To si Filip Dvořák opět obnovil svalové zranění a už asi ve 25 min. musel střídat.
Utkání bylo od začátku poměrně vyrovnané, opticky měli ale více ze hry hosté. Domácí spíše vyčkávali a spoléhali na to, že při teplotě přes 30 stupňů dojdou soupeři síly. Ale ani tak nevynechali žádnou příležitost k ohrožení hostující branky. Hosté hrozili spíše jenom střelami z dálky, ale několikrát se jim povedlo přeniknout až do velkého vápna, kde ale domácí obrana odvracela vcelku bez problémů. Domácí se postupně dostávali i do slibných střeleckých situací a hostující gólman musel ukázat své umění zejména při situaci, kdy musel vyběhnout a zmenšit střelecký úhel Aleši Pfeiferovi. Pak byl hostující gólman opět v akci, když musel řešit kličku Pfeifera jenom jeho podražením a stažením na zem – píšťalka pana rozhodčího Nevíma zústala němá, což nepochopili snad ani hosté, jasná penalta a navíc jasná červená karta. Nestalo se. Pak při jednom ze soubojů v domácím velkém vápně to vypadalo, že jakoby tuto situaci kompenzoval, jenomže určitě by to nebylo s červenou kartou a kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby musel do hostující branky jejich náhradní gólman. Nakonec první půle skončila bez branek, i když v závěru poločasu měli už navrch domácí a hostům skutečně malinko docházely síly.
Druhá půle byla trochu jiná, domáci nastoupili s odhodláním vstřelit branku a strhnout vítězství na svou stranu. Ale hosté nechtěli prodat svou kůži zadarmo a i oni přispěli k oboustranně kvalitnímu utkáni. Akce střídala akci, ale do slibnějších situací se přece jenom dostávali domácí. Nakonec se i po centru Pavla Kotena a hlavičce Honzy Loskota ujali vedení 1:0. Bohužel ten se ale při gólové hlavičce zranil (roztržené obočí po střetu s hlavou soupeře při výskoku) a musel střídat. A i když nastupoval do utkání trochu zdravotně indisponován, jeho zranění a vystřídání hře domácích nepomohlo. I tak jsme ale měli jěště další poměrně slušné šance, radovali se ale hosté, když asi 15 minut před koncem se po náhodném centru do velkého vápna a po malém zaváhání Sašy Kelemena dostal k míči hostující nejlepší hráč Boev a pohodlně do prázdné branky vyrovnal. Pak ještě dvakrát zahrozili domácí Pfeifer a Maleňák. Jednou ale mířila střela těsně vedle a v druhém případě skvěle zasáhl hostující gólman. Nakonec se dá říct, že vcelku zaslouženě vyrovnaným výsledkem utkání i skončilo. Hosté udrželi svou jarní neporazitelnost a domácí zase jako jediný tým soutěžě s postupujícím soupeřem neprohráli (na podzim v Louňovicích vyhráli 1:2). Takže vzájemný minisouboj ze vzájemných utkání skončil poměrem 4:1 (body) a skóre 3:2 pro Klecany. Nezbývá nám ale nic jiného než hostujícímu mužstvu blahopřát k postupu a popřát hodně úspěchů v I.B třídě.