Velmi utrápené,ale přeci jen 3body…

Góly: Pfeifer 2x, Loskot a vlastní

Sestava: Kelemen – Hořánek (Bažant), Fousek, Koten, Lehuta – Říha (Černý), Hrdý, Vich, Loskot – Maleňák – Pfeifer

Náhradníci: Krížo, Zdechovan

Utkání dvou rozdílných poločasů … V prvním to byla naše dlouho očekávaná pestrá hra našich hráčů vyjádřena jasným vedením … Druhá půle už byla o něčem jiném – uspokojení, nechuť, laxní přístup a nakonec téměř ztracené utkání, které se zdálo o poločasové přestávce zcela jasnou záležitostí …

Něco více – začali jsme útočně, neponechali jsme nic náhodě, převyšovali jsme soupeře ve všech činnostech. Hra měla nápad, myšlenku, v neustálém pohybu … trochu sice byla hra ovlivněna nepříjemným větrem, který nám ale nakonec mohl i pomoci, protože každý míč vyslaný směrem k soupeřově bráně byl přispěním větru nebezpečný a v několika případech jen se štěstím zachraňoval hostující gólman. U dvou našich gólů byl tentokráte Honza Loskot, který nejdříve trochu zamotal hlavu dvěma obráncům, až nakonec jeden z nich šoupnul míč do vlastní branky … pak dostal krásnou přihrávku do běhu a z hranice velkého vápna trefil přesně křížem k tyči hostující branky … Třetí gól přidal ještě do půle náš nejlepší střelec Pfeifer, který využil dlouhého výkopu Saši Kelemena, utekl obraně, udělal kličku gólmanovi a zavěsil … První půle 3:0!

No ale kdo si myslel, že je hotovo, setsakra se spletl … Varování v podobě herní převahy hostů nestačilo, začli jsme kupit chyby v obranné činnosti a nakonec přišli i branky, dvakrát po naší pravé straně, po našich chybách, třetí branka po neodvrácení vysokého míče ve středu obrany. Takže asi 10 minut před koncem to bylo 3:3! A začali jsme se velmi třást a bát o výsledek. V tu chvíli by domácí trenér Križo bral i tu plichtu … Naštěstí máme ale našeho Čápa, kterému se povedlo vsítit i čtvrtou branku … Po rozehrávce standardky z pravé strany Loskotem doklepl u vzdálené tyči protaženou přihrávku za záda hostujícího gólmana. Konec zápasu byl ale poznamenám našim špatným výkonem v druhém poločase a tím i strachem o vítězství…nakonec jsme ale toto hubené vedení uhájili a dotáhli utkání do vítězného konce.
Dále už raději bez komentáře … Možná jenom díky našim kotelníkům za výdrž a trpělivost!

Pozn. : jak moc prožívá trenér děj na hřišti a jak špatný byl výkon jeho svěřenců v druhém poločase dokazuje Štefanovo pověstné usednutí po ukončení utkání na lavičku se svěšenou hlavou v dlaních, kdy už se někteří hráči osprchovaní a vymydlení trousili na pivo a párek, zatímco on stále rozjímal, kde se stala chyba a přibyvších šedin se né a né dopočítat… (tb)