K L E C A N Y - Kamenice 3 : 1 (2:1)

Góly: Jirka Maleňák, Michal Krejčí, vlastní

Sestava:
Saša Kelemen – Filip Dvořák, Lukáš Fousek, Michal Krejčí, Ondra Černý – Honza Frydrych, Jindra Vich – Pavel Koten (Michal Stanislav), Jirka Maleňák, Honza Loskot – Aleš Pfeifer

Tak jsme si po “výprasku” od Všestar malinko odpočinuli a po týdenní pauze vyplněné exhibicí proti našim bývalým reprezentantům jsme přivítali na našem hřišti dalšího soupeře o “ligové” body, a to soupeře docela nepříjemného a nutno říct i oproti jarním bojům poměrně kvalitně posíleného.
A očekávání těžkého utkání se plně potvrdilo i na hřišti. I když to možná pro někoho vypadalo jako jednoduchá záležitost, zejména po zdrcujícím nástupu, kdy už asi po 15-ti minutách jsme vedli 2:0 . To nejdříve po minele hostující obrany a gólmana se před prázdnou bránou ocitl náš nejlepší střelec Zewláček a s jistotou zavěsil a pak zase do prázdné brány doklepával oslavenec Michal Krejčí. Pak přišlo ještě několik dobrých příležitostí i střel (zejména pokusy Zewláka a Loskyho stály za to …), které však bravurně likvidoval hostující gólman, který pak několikrát odčinil svou minelu při první brance.
Nedá se říct, že bychom hráli špatně, bohužel ale, pravděpodobně nervozita a možná i trochu smůly při řešení našich slibných pokusů před bránou soupeře nám částečně svazovaly nohy a to se pak postupně začalo projevovat na hře naší obrany, která i v tomto utkání vyprodukovala dost chyb, které ale pramenily, nebo měly původ už ve zbytečných ztrátách míče a špatně řešených herních situací ve středu pole (zbytečné kličky, špatná přihrávka), čím se naši zadáci dostávali pod tlak a ten hold v některých momentech neustáli. Vyvrcholením všeho byl pak závěr první půle, když jsme po špatné rozehrávce na polovině hřiště přišli o míč a pak následovalo několik chyb a chybiček za sebou, výsledkem čeho byla i kontaktní branka soupeře na 2:1. A to se stalo dvě minuty před koncem poločasu. Ale říkali jsme si o to delší dobu. A to nám ani na klidu, ani na herní pohodě nepřidalo.
Do druhého poločasu jsme nastupovali s odhodláním minimálně udržet naše vedení a pokusit se případně rychle přidat další branku, abychom se alespoň trochu uklidnili a našli správný herní rytmus. Měli jsme sice hned zkraje dvě dobré možnosti, jednou nastřelil Zewlák tyč, no nedařilo se. Druhá půle byla pak spíše bojem z obou stran, šancí moc nebylo, jednou nám zatrnulo při tečovaném míči přesně do protisměru našeho gólmana Sašy Kelemena, naštěstí to skončilo jenom rohem soupeře. Pak jsme zase my trochu sevřeli hosty před jejich bránou a v ten moment jsme měli i trochu smůly. Nejdříve to byla noha hostujícího obránce, pak zase hlava, pokaždé se míči smeřujícímu do sítě postavil někdo do cesty … a nedá se říct, že bychom to řešili špatně, to ne, ale nějak nám to tam nepadá. A tak nakonec to museli vyřešit hosté. Vlastní brankou na 3:1 tak stanovili i konečný výsledek utkání.
Tři body jsou doma a to je to nejpodstatnější. Ale stejně se budeme muset nad vším malinko zamyslet, protože v dalších utkáních nás čekají kvaliní a silní soupeři a pokud bychom opravdu chtěli pomýšlet na postupové pozice, pak budeme muset někde malinko přidat a zejména vyvarovat se spoustě zbytečných chyb, které se nám nemusejí příště vyplácet.
A ještě poděkování divákům … jsou fakt dobří a určitě i oni přispívají k tomu, že jsme v tabulce na tom tak dobře. Děkujeme!