9. kolo – sobota 13. října 2007

K L E C A N Y - Líbeznice 4 : 0 (0:0)

Góly: Jirka Maleňák 2x, Jindra Vich a Aleš Pfeifer

Sestava: Saša Kelemen – Filip Dvořák, Lukáš Fousek, Honza Frydrych, Tomáš Bažant (Martin Szücz) – Jindra Vich, Michal Stanislav – Pavel Koten, Jirka Maleňák, Honza Loskot – Aleš Pfeifer

Po trochu hektickém týdnu po prohraném zápase v Boleslavi, zejména pokud se jedná o různé zákulisní diskuse a dohady, cože se to vlastně děje v tom našem klubu, jsme přivítali na domácím hřišti v Klecanech nováčka soutěže – Líbeznice. A i když dosavadní výsledky a postavení obou týmů v tabulce nás stavěly do role jasného favorita, přece jenom tam byly malé obavy, co s námi udělají poslední výsledky, různé nálady, ale hlavně velká neúčast našich hráčů na tomto utkání – Peter Lehuta v zahraničí, Lukáš Hrdý v práci, Michal Krejčí, Ondra Černý, Lukáš Novotný a Zdeněk Novotný nemocní. A tak suma sumárum bylo nás ještě asi 10 minut před výkopem jen taktak jedenáct, naštěstí ještě na poslední chvíli dorazil v poslední době až moc pracovně zaneprázdněný Pavel Koten, takže jsme měli nakonec i náhradníka na lavičce, což se nám ale už dlouho nestalo, aby na lavičce seděl jenom jediný hráč připraven na střídání. No a nesmíme ještě připomenout naše utkání s tímto soupeřem na letním turnaji v Měšicích, kde jsme po docela ostudném výkonu prohráli brankou v poslední minutě 0:1.Na druhé straně ale nutno poznamenat, že v týdnu se nám na tréninku v úterý objevilo 14 lidí a ve čtvrtek 10, takže v tomto směru opět malinko lepší nálada.
Samotné utkání nepřineslo žádnou velkou podívanou, zejména první půle byla taková docela o ničem. Soupeř evidentně neměl zájem hrát, do ničeho se nepouštěl, hlavně neinkasovat…a tomu podřídil prakticky vše. My jsme se sice snažili občas něco vymyslet, ale nebylo to nic konstruktivního a k brance vedoucího, bohužel jsme ve většině případů nakopli dlouhý míč dopředu, bez výsledku. Za zmínku možná stojí hlavička Čápa, střela Loskyho a zejména ale šance Čápa, který při úniku tří hráčů na jediného obránce zvolil zakončení místo přihrávky, no a netrefil bránu. Nakonec teda poločas skončil bezbrankovým stavem 0:0.
No a podle řečí v kabině všichni až na jednoho byli vcelku spokojeni. Ten jediný byl šk… Proč jen on musí chtít pořád něco jiného, než ostatní? Ale to už bude asi tím věkem …  A tak to bylo zase o nějakém připomínání něčeho, volání po něčem…nakonec jsme se snad i domluvili. A druhá půle byla nakonec přece jenom o něčem jiném. Nutno ale říct, že nám pomohl i sám soupeř. Fotbalově byl na velmi slabé úrovni, v závěru už vůbec nestíhal a dělal chyby, které jsme my dokázali potrestat a v druhém poločase jsme sázeli jednu branku za druhou. Nejdříve to bylo představení našeho Čápa – když se mu konečně povedlo dostat do výhodné střelecké pozice ve vápně soupeře, tam byl s přehledem “povalen” na zem a rozhodčí utkání pan Černý nezaváhal ani na chvíli. Ukázal na puntík označující penaltu a Jindra Vich se nemýlil – 1 : 0 pro nás. Trochu jsme se uklidnili a když za nedlouho poté to byl právě Čáp, který ve skluzu dopravil do sítě prudký střílený centr Honzy Loskota bylo to 2 : 0 a mohli jsme v klidu myslet na další 3 body. Pak ale přišly 2 nebo 3 neproměněné šance a najednou jsme nechali prostor i pro soupeře, který dokonce po jednom z rohů oštemploval tyč naší brány. Nakonec jsme ale přece jen dospěli až k úplnému uklidnění a zvýraznění našeho vedení. A tato část utkání to už bylo zase galapředstavení našeho nejlepšího střelce podzimu Zewláka. Na 3:0 zvyšoval po hrubici hostujícího obránce, ktrému vzal míč ještě na naší polovině a po dlouhém sólu a kličce gólmanovi zavěsil do prázdné brány, no a pak přišla asi nejhezčí akce utkání a po dvou přihrávkách na jeden dotyk a přiťuknutí Loskyho byl na konci akce opět Zewlák, který s přehledem zavěsil na konečných 4 : 0. A tímto výsledkem utkání i skončilo.
Na pohled to sice nebyla žádná sláva, výsledek mluví ale za všechno, i když soupeř byl slaboučký. Nutno ale říct, že přece jenom záblesky na lepší časy se tam objevily a zejména velkým pozitivem byl výkon našeho nejmladšího hráče ze soboty – Michala Stanislava, který prvně v základu a po celých 90 minut odvedl velmi dobrý a kvaliní výkon.