Klecany  -  Dolní Chabry  6 : 1 (3:1)

góly : Jirka Maleňák 4x, Michal Krejčí 2x

Sestava: Saša Kelemen – Filip Dvořák (Tomáš Bažant), Lukáš Fousek, Honza Frydrych, Michal Stanislav (Patrik Tausig) – Jindra Vich, Lukáš Hrdý – David Houška (Ondra Černý), Jirka Maleňák, Honza Loskot – Michal Krejčí

diváků: 94

Po dlouhé době opět na přírodní trávě a ještě navíc na domácí půdě v Klecanech … vzhledem k nádhernému jarnímu počasí jsme se rozhodli odehrát toto přípravné utkání na domácím hřišti a určitě jsme udělali dobře … měli jsme možnost vyzkoušet opět i malinko přírodních překážek v podobě nerovností, drnů a  neočekávaných odskoků míče, konečně jsme měli i v přípravě nějakou diváckou kulisu (nutno říct, že návštěva byla víc než slušná) a počasí bylo téměř letní, takže nehrozila žádná rýmička, nachlazení a podobné “smrtelné” nemoci … trochu ale zklamal soupeř, a to za něj nastoupili dokonce i oba Vízkové (starší sice až ve druhé půli) …My jsme nastoupili v nekompletním složení, ze základu nám chyběli kapitán Aleš Pfeifer, Pavel Koten (oba v práci) a zraněný Peter Lehuta, dále pak ještě nemocní Zdeněk Novotný a Martin Szücs. V sestavě jsme museli trochu zaimprovozovat a na hrotu útoku nastoupil Michal Krejčí, kterému tato pozice ale docela slušela a na první pokus to vůbec nebylo špatný … Utkání jsme zahájili slušně, dokonce i pohledné akce bylo vidět a také jsme se brzy ujali vedení … po hezké kombinaci na konci akce byl Zewlák a ten s přehledem překonal hostujícího gólmana … pak přišly i další šance, byli to ale hosté, kteří po minele jinak velmi dobře hrajícího Feryho vyrovnali na 1:1. Trochu to s námi zacvičilo, naštěstí ale pak chyboval i soupeř a po kopu z rohu jsme se ujali zásluhou Michala Krejčího vedení. Krátce nato si elegantně patičkou přes hlavu i přes hostujícho obránce hodil míč Zewlák do běhu a hned to bylo vedení o dvě branky. Takže stav 3:1 a konec první půle. O přestávce byly trochu hromy blesky … ale jen tak lehce, spíše potřeba trochu vyhecovat, možná i motivovat …

Druhá půle byla už jednoznačná záležitost … soupeři jsme nedali šanci a byla to jen otázka skóre. Až na výjimky (trochu chybí kondice) jsme hráli naplno až do posledního hvizdu … A skóre hezky narůstalo, mezi střelce se už ale nezapsal nikdo jiný, i ve druhé půli se o branky rozdělili opět Zewlák 2x a jednou Majkl. Šancí bylo ale ještě na jednou tolik gólu, škoda jejich neproměnění (alespoň teda některých). Nemůžeme ale chtít, aby nám tam padalo všechno, bylo by to sice hezký, ale všeho s mírou …Aby to ale nevyznělo, že vše bylo v pořádku a že není co vytknout, navíc soupeř nic moc (velké zklamání na I.A třídu – i když nebyl komplet) … ale opět ze známých důvodů (nepřátelé, teda soupeři v boji o postup, naslouchají a čtou) si některé poznatky necháme doma a budeme si je řešit ve vlastní kuchyni … ale takové obligátní věci jako např. někdy zdlouhavější rozehrávka, zbytečné ztráty míče, nepřesnosti v přihrávkách, orientace na hřišti, výběr místa, nedůslednost v bránění … bylo by toho samozřejmě víc než dost … necháme na středu na trénink, určitě si budeme mít o čem povídat … snad teda zbyde i nějaký čas na trénink jako takový …

A ještě k programu – vyzkoušíme si, co kdo vydrží – hned druhý den po tomto utkání jedeme na Slavii do Edenu – čeká nás opět stará garda Slavie … ve středu trénink na Admiře, v pátek tělocvična a v neděli další soupeř –  LOUŇOVICE, pravděpodobně opět v Klecanech od 15,00 hod.