3.2.  2008    3.zimní příprava

K L E C A N Y   -  Třeboradice  0 : 4 (0:1)

Sestava:
Saša Kelemen – Peter Lehuta, Lukáš Fousek (Radim Houška), Michal Krejčí, Honza Frydrych (Tomáš Bažant) – Pavel Koten (Zdeněk Novotný, Honza Frydrych), Jindra Vich – David Houška (Zdeněk Novotný), Jirka Maleňák, Honza Loskot – Aleš Pfeifer

Padla kosa na kámen … aneb komu není rady, tomu není pomoci … aneb také všechno špatný k něčemu dobrý … Opravdu nevím, co by se k tomuto utkání a výsledku spíše hodilo … každý ať si vybere, co se mu hodí.
Za nádherného slunečního počasí jsme nastoupili na UMT té nejlepší kvality na Vyšehradě proti vedoucímu týmu pražské I.b třídy Třeboradicím. Měli jsme s tímto soupeřem už zkušenost z loňského léta, na turnaji v Měšicích jsme s ním  remizovali 1:1. I když jde pořád jenom o přípravu a zkoušení různých variant sestavy (včera ale ani to moc nešlo, protože máme docela slušnou marodku), stejně se dalo očekávat, že se nám povede uhrát s ním tentokrát lepší výsledek. Bohužel, nepovedlo se. A to i přesto, že základ naší sestavy byl více méně stabilní … těch příčin bylo asi víc. Především ale, soupeř byl lepší v proměňování svých šancí a možná i v některých případech individuální výkony některých borců z jejich strany byly o něco lepší.  My jsme zejména v druhé půli nebyli schopni proměnit vůbec nic, ani ty nejvyloženější šance, jinak by klidně výsledek mohl být opět stejný jako na Slavii … V něčem toto utkání připomínalo naše podzimní utkání doma proti Všestarům, kdy jsme prohráli 0:2. Pozor na to! A ještě něco … dost často se také stává, že centr letící do našeho velkého vápna zavání předem gólem v naší brance, takže budeme mít nad čím přemýšlet …
Jinak jenom stručně, první půle vyrovnaná, hrálo se spíše mezi vápny, šancí moc nebylo, jenom náznaky. Už asi ve 20-té minutě jsme museli prvně střídat, to když se nám při jednom ze soubojů zranil Pavel Koten. V závěru poločasu bohužel na naší straně zbytečná ztráta míče na půli hřiště (dost laxně vypuštěný souboj), pak centr přes celou bránu a tam nekrytý protihráč a už to bylo … 0:1.
Do druhého poločasu jsme nastupovali s odhodláním zvrátit nepříznivý stav utkání, ale opak byl pravdou. Soupeř se docela jednoduše dostával do našeho velkého vápna, zejména po naší levé straně a i toho dokázal využít střelením dalších tří branek … My, jak už jsem napsal výše, nebyli schopni proměnit ani ty nejvyloženější šance. Navíc jsme v závěru ani jakoby neměli zájem ještě se trochu porvat o slušnější výsledek. Škoda!
Průběh tohoto utkání opět ukázal, že nás čeká ještě spousta práce a ne všechno, o čem jsme si mysleli, že by mohlo být bez problémů, bez těch problémů bude … nezoufáme ale, nevěšíme hlavy, příprava je ještě dost dlouhá na to, abychom společně zapracovali na odstranění nedostatků a lepším herním projevu. Jen je potřeba trochu trpělivosti a více odhodlání porvat se s případnými problémy. Nic nepůjde samo a bez našeho přičinění … takže … hoši naši, hurá do toho!